Film Nebeští jezdci - Lokace filmu Nebeští jezdci - Vojenský hřbitov Brookwood - Oddělení československých letců
Úvodní scény filmu Nebeští jezdci vznikaly na pozemcích vojenského hřbitova v Brookwoodu, respektive jeho československého oddělení. Zde je pohřbeno 45, respektive 48 československých letců, příslušníků RAF, kteří padli za druhé světové války. Před "bradami" tohoto vojenského hřbitova jsou pohřbení českoslovenští letci a další českoslovenští váleční veteráni, kteří zemřeli po válce v zahraničí, a o něco dále také Edita Sedláková, příslušnice WAAF a další oběti havárie Liberatoru (PP-N) z 5. října 1945.
Navštívit tento hřbitov je velmi jednoduché. Nejlépe se k němu dostanete vlakem Jihozápadních drah (South West Trains) z nádraží Waterloo. Cesta trvá, pokud vlak nemá zpoždění, asi 45 minut a lístek Vás vyjde cca. na 14 liber, což je asi 350 Kč. Zastávka se jmenuje Brookwood a je doslova pár metrů od hřbitova. Pokud byste chtěli k hrobům našich letců položit květiny, přivezte si je z Londýna. U hřbitova není možnost je koupit. Pokud byste potřebovali informace, u východu ze hřbitova (na začátku/konci hlavní asfaltové cesty) se nachází kancelář s velmi ochotným personálem.

Vojenský hřbitov Brookwood - civilní část - hroby válečných veteránů a civilních obětí letecké havárie Liberatoru z 5. října 1945
Vojenský hřbitov Brookwood - Oddělení československých letců