Technická
data

putovní výstava

Obsah a technická data výstavy

Výstava nabízí informace o knižní předloze stejnojmenného filmu, románu Filipa Jánského Nebeští jezdci i o natáčení filmu, ať už o jeho přípravě, tak o výběru herců, tak i mnoho fotografií.

Tato výstava je projektem Klubu vojenské historie 276th Sqdn. (reenacted) RAF, z.s.

TECHNICKÁ DATA
Výstava je na 20 samostojných panelech roll up o rozměrech 85 x 200 cm. Každý z roll upů váží 4,5 kg. Je zabalen v přepravní tašce, ty následně v krabici. Každé čtyři, respektive tři krabice jsou umístěné ve větší krabici. Velkých krabic je tedy pět, respektive šest. Výstavu, umístěnou pouze v přepravních taškách převezete v osobním voze. Pro výstavu v krabicích už potřebujete dodávku, či větší osobní vůz. Výstava není určena do exteriéru. Venku musí být ve stanu.

Každý, kdo si tuto výstavu zapůjčí, je povinnen ji vrátit v takovém stavu, v jakém si ji zapůjčil, a to včetně papírových krabic, ve kterých je přepravována. Každou z těchto krabic, malou i velkou, před odesláním pečlivě zalepí.

Plastové boky každé stojny jsou velmi křehké! Při instalaci je povinnen respektovat návod na instalaci. Ta trvá cca 30 minut – 1 hodinu.

Každá zápůjčka je podmíněna uzavřením smlouvy o zápůjčce a případně složením zálohy. Každý, kdo si výstavu zapůjčí, se zavazuje k okamžité náhradě škody, bude-li zjištěna.

Máte-li k výstavě dotazy, či si ji chcete objednat, volejte na číslo 777 220 517 (Filip Procházka) nebo pište na filip@276.cz.

Tuto panelovou výstavu můžeme doplnit exponáty se vztahem k československým letcům v RAF, ke knize a filmu Nebeští jezdci i k jejím tvůrcům.

POPIS VÝSTAVY
1 Kniha Nebeští jezdci.

2 and 3 Richard Husmann – Filip Jánský – autor knihy a spoluautor scénáře.

4 Příprava filmu – archiválie z Imperial War Museum.

5 Příprava filmu – archiválie Otakara Fuky, pomocného režiséra.

6 Historická inspirace – fotografie s československými letci v RAF.

7 Kostýmové zkoušky – fotografie z kostýmových zkoušek s mnoha známými i dnes neznámými herci.

8 Fotografie z natáčení.

9, 10 Od Li-2 k wellingtonu – o vzniku největší rekvizity filmu, repliky letpounu wellington v měřítku 1:1.

11 – 14 Města a místa – informace a fotografie z míst, kde film Nebeští jezdci vznikal.

15 – 18 Fotografie z filmu. Autorem je Zdeněk Dukát.

19 – 20 Plakáty z filmu.

PODPOŘTE NÁS

Chcete nám pomoci připomínat naše letce?

Váš dar nám umožní realizovat tyto akce nebo prezentovat vybavení našich letců a příslušnic WAAF.

V roce 2018 oslavíme 100. výročí Československa. My ale, díky vašemu příspěvku, budeme připomínat i 100. výročí československého letectva a RAF. Odhalíme památník letcům RAF z plzeňského Karlova. Připomeneme válečné zajatce, účastníky tzv. Velkého útěku ze zajateckého tábora v Saganu. V Duxfordu, základně, kde vznikla 310. a 312. československá stíhací peruť si připomeneme všechna tato výročí a naše letce. Uspořádáme výstavy s tematikou RAF a WAAF.

 
 

Kontakt

KVH 276th Sqdn (reenacted) RAF, z. s.

Filip Procházka

Zavolejte nám

pošlete nám e-mail

Webové stránky Nebeští jezdci jsou hostovány u www.valka.cz.